487034a-i1.0“Nu pot spune ca e ceva absolut nou. Însă abordarea e diferită. Am aflat că există strategii speciale pentru a face materia pe care o predăm să fie mai usor asimiliată de elevi. Cel mai mult m-au interesat modalităţile de înţelegere şi integrare a cuvintelor în vocabularul activ al elevilor”

profesor învăţământ primar Iacob Anca – Şcoala Generală “G. Antipa”, Botoşani

 

“Cursul formare în literaţie este o nouă abordare, concretă şi interesantă asupra modalităţilor de predare la clasă. Cred că, dacă sunt aplicate, pot contribui într-o mare măsură la succesul şcolar al elevilor noştri”

profesor Barbacaru Mihaela  – Şcoala Generală “G. Antipa”, Botoşani

Cursul de formare în literaţie este o nouă abordare, concretă şi interesantă asupra modalităţilor de predare la clasă. Cred că, dacă sunt aplicate, pot contribui într-o mare măsură la succesul şcolar al elevilor noştri

Leave a Reply